Nowy rok, nowe wyzwania!


Rozpoczął się nowy sezon naszej działalności, pełen wyzwań, zmian i modyfikacji. Już w najbliższą środę spotkamy się w Sali Pomarańczowej TOK, aby uzgodnić szczegóły wszystkich najbliższych przedsięwzięć. Według wstępnego grafika, czeka nas spory wysiłek, jednak główny cel – popularyzacja historii Naszego Regionu rekompensuje nam wszelkie wyzwania.

UWAGA członkowie HIP-u – środa, godzina 18:00, Tucholski Ośrodek Kultury, czas do pracy!

Dzisiaj odrobina najnowszej historii z życia HIP-u, mianowicie, cofnijmy się na chwilę do ostatniego, dziewiętnastego już Wielkiego Finału WOŚP, w którym wzięliśmy czynny udział. Używając ulubionego powiedzenia Jurka Owsiaka – „oj działo, się działo”, powspominajmy tamte chwile.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w jednej ze szkół, której? Już za chwilę wszystko będzie jasne. Było mnóstwo pracy, przygotowań, próba generalna przed słynnym „światełkiem do nieba”, które w naszym wykonaniu było z pewnością czymś wyjątkowym. Tak, tak, pierwszy raz od ostatniej wojny na terenie Naszego miasta odezwała się artyleria, jednak nie wraża, a nasza, klubowa. Siła detonacji była nadspodziewanie duża, sprawdziliśmy to, huk słyszalny był w promieniu aż pięciu kilometrów. Autor tego tekstu sprowadził to osobiście. Generalna próba naszej artylerii odbyła się tuż obok sztabu WOŚP, niespodziewana, próbna detonacja spowodowała małe zamieszanie wśród osób, dla których było to niespodzianką. Ci, którzy wiedzieli, cóż, niecodzienna atrakcja przerosła ich oczekiwania. Słowem było głośno, gwarnie, wesoło i…bezpiecznie, byliśmy gotowi do wieczornego występu. Oj działo się, działo i to z działem właśnie w roli głównej. Sprzęt przygotowany na medal, organizacja wzorowa, transport wzorowy i ludzie – członkowie HIP-u w mundurach z epoki prezentowali się bardziej niż realistycznie. Rodzynkiem na tym torcie był wspaniały motocykl naszych przyjaciół. Piękny egzemplarz z mozołem przygotowany do tej niezwykłej imprezy. Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc i cieszymy się, że nasza praca przysłuży się polepszeniu stanu zdrowia dzieci.

Zapraszamy do naszego kanału telewizyjnego – TUTAJ

Już dzisiaj obiecujemy, że za rok na dwudziestym, jubileuszowym „koncercie” zagramy zwiększonymi siłami, aby Wielka Orkiestra grała do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Mariusz R.Fryckowski (BSN)

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s