Pikniki historyczne….


…od samego początku istnienia Stowarzyszenia „Historia i Pamięć”, stały się żelaznym elementem każdego sezonu. Zwykle organizujemy je w ramach obchodów Dni Borów Tucholskich, kapitalnej inicjatywy miasta, która co roku ściąga do nas, spore rzesze turystów. Powspominajmy przez chwilę nasz pierwszy piknik, jeszcze bardzo skromny, całkowicie sfinansowany (jak większość naszych przedsięwzięć) ze środków własnych, prywatnych. W 2007 roku, nikt z nas nie przypuszczał nawet, że zdobędziemy repliki uzbrojenia, z których korzystać będziemy podczas organizowania lekcji historii dla dzieci i młodzieży, nawet nie marzyliśmy o tym, że „wcielimy” do naszych szeregów, miniaturową łódź podwodną, do prac na dużych głębokościach, że pojawi się jeszcze bardziej wyrafinowany sprzęt.

Dzisiaj wspominamy tamte czasy z lekkim uśmiechem, nie ma skali porównawczej z przeszłością. Od samego początku, największym naszym skarbem nie był sprzęt, ambicje, najważniejsi byli ludzie, ściślej nasz upór w dążeniu do wyznaczonych celów i wspomagający nas w każdej sytuacji, nasi przyjaciele z całej Polski.

To prawda, pasjonaci, kultywujący najlepsze tradycje polskiego oręża, porozumiewają się praktycznie bez słów, to niezwykłe hobby usprawiedliwia praktycznie wszystko i łączy wszystkich. Na każde nasze zaproszenie odzew jest natychmiastowy, a bardziej doświadczeni koledzy, służą nam swoją praktyką i bezcennymi radami. Kochani, dziękujemy Wam za to!

Powspominajmy wspólnie tamte, spontaniczne chwile…

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s