„Historia i Pamięć” w nowej siedzibie!!!!


🙂

Po trzech latach pracy, Stowarzyszenie Miłośników Historii Borów Tucholskich „Historia i Pamięć”, doczekała się własnej siedziby! Tym samym żegnamy dotychczasową bazę umiejscowioną w budynku „Verony”. Zmiany wydają się być wielkie, jednak z jeszcze większym sentymentem, wspominać będziemy dotychczasowe miejsce. Serdecznie dziękujemy za gościnę właścicielowi „Verony”, naszemu przyjacielowi i członkowi stowarzyszenia panu Robertowi Szwedzie (Robercie, „stary” przyjacielu, dziękujemy!).

Za chwilę z powielacza wysuną się dwa foldery, na których prócz naszego dotychczasowego logo, pojawi się nowa informacja dla tych wszystkich, którzy będą chcieli nawiązać z nami współpracę. Oba umieszczone zostaną… na terenie Tucholskiego Ośrodka Kultury, ściślej w części podziemnej budynku, a wszystko to, dzięki uprzejmości pani dyrektor Marzeny Tyrańskiej, która udostępniła nam przepiękne pomieszczenia, wręcz idealne do naszej działalności, która jak wiadomo, ma wymiar edukacyjny lub mówiąc prościej…społeczny.

Adaptujemy to miejsce do bieżących potrzeb w taki sposób, aby jak najszybciej udostępnić je wszystkim miłośnikom historii naszego, (choć nie tylko) regionu. Jesteśmy pod wrażeniem architektury pomieszczeń, ale o tym jeszcze wielokrotnie opowiemy przy innej okazji. Przestrzeń, światło, kameralność, klimat i dalekosiężne plany, które już za kilka chwil zaczniemy realizować z korzyścią dla wszystkich stron. Poczytujemy sobie za zaszczyt, że nasza działalność nabiera zupełnie innego wymiaru, poprzez ścisłą współpracę z naszymi gospodarzami w tak zacnym miejscu.

Wczoraj, wieczorem w naszej nowej siedzibie, pojawił się gros naszych członków, odbyła się iście „wojenna narada” w wyniku, której już w najbliższy piątek nowe miejsce zmieni się całkowicie.  Trzy obszerne pomieszczenia i jedno mniejsze. Najobszerniejsze, to „Sala Pomarańczowa”, to w niej odbywać się będą oficjalne spotkania całej grupy, gdzie podejmowane będą kluczowe dla naszego stowarzyszenia decyzje, jak również odbywać się będą szkolenia z różnych zakresów. Pamiętajmy o tym, że członkowie HiP-u uprawiają sporty ekstremalne, szkolenia z zakresu bezpieczeństwa są czymś całkowicie oczywistym. Drugie pomieszczenie…, ma charakter bardziej kameralny, wyposażyliśmy je w wygodne meble i gigantyczny stół, tutaj mieścić się będzie nasz punkt operacyjny, a w przyszłości jego część stanie się studiem telewizyjnym, z którego „na żywo” emitować będziemy programy, wpierw raz w tygodniu.

Trzecie pomieszczenie będzie miało charakter wystawowo – dydaktyczny, to właśnie tutaj wyeksponowane zostaną efekty naszych działań, prócz tego będziemy gościć młodzież okolicznych szkół na naszych niezwykłych lekcjach historii, do których już wkrótce zaprosimy naszych młodych przyjaciół wraz z opiekunami. Czwarte pomieszczenie już wkrótce stanie się zbrojownią.

Zapał, szybkość, dokładność, sprecyzowane plany, praca, to dzisiaj, a jutro? Wyłącznie tego efekty. Już wkrótce nastąpi uroczyste otwarcie nowej siedziby HIP-u, uroczystości tej prócz zaproszonych gości, towarzyszyć będzie, (co oczywiste) kamera, będzie nam niezwykle miło podzielić się z naszymi czytelnikami i widzami wspólnymi chwilami radości.

Zapraszamy do naszych stron WWW, a teraz…, jak zwykle zmontowany w iście błyskawicznym tempie krótki materiał filmowy z nowej siedziby HIP-u.

m/

2 comments on “„Historia i Pamięć” w nowej siedzibie!!!!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s