Zaproszenie


Wielkimi krokami zbliża się jedenasty dzień listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia warto przyjechać do Gdyni, właśnie tutaj odbędzie się kolejny już raz Gdyńska Parada Niepodległości. Ciekawa impreza na wolnym powietrzu, w której udział biorą min. grupy rekonstrukcji historycznej z całej Polski. Stanowią one swoiste tło dla wielkiej grupy zawodowych aktorów scen trójmiejskich.

Kluczowymi postaciami są odtwórcy ról wielkich Polaków. W ubiegłym roku aktorzy wcielili się w postaci Żeromskiego, Piłsudzkiego, Eugeniusza Kwiatkowskiego (budowniczego Gdyni). W tym roku będzie podobnie, jednak nie zdradzę informacji w czyje role wcielą się tym razem aktorzy. Powiem tylko, że będą „żywe obrazy”, ruchome platformy…,w niezwykłej imprezie weźmie udział Nasze stowarzyszenie, które na swoje barki przyjmie rolę wiodącą. To zaszczyt, przyjemność i szczyt zaufania władz trójmiejskich.

Zapamiętajmy: najpewniej 11 dzień listopada od godziny 12-stej, parada ulicą 10 lutego, aż do Płyty Marynarza. Warto tam być.

I mniej oficjalnie…, po paradzie warto szybciutko przemieścić się na do ulicy Długiej w Gdańsku, tam również będzie uroczystość, ciekawe ile też w tym roku wyleci szyb z okolicznych kamienic? To tylko skutek uboczny działań grup rekonstrukcyjnych:)

Inicjatorem całości jest Urząd Marszałkowski, przy współpracy z niezliczoną ilością ludzi dobrej woli, coś wspaniałego.

Przekonajmy się sami, tak było w ubiegłym roku:)

m.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s