Wigilia


Sobotni wieczór 17 grudnia był okazją do wspólnego spotkania członków stowarzyszenia „HiP” i jego sympatyków. Wśród przybyłych był chorąży Wojska Polskiego, Pan Janusz Świekatowski oraz ułani z  16 Pułku Ułanów. Punktualnie o godzinie 18 wspólnie  zgromadzeni przy wigilijnych stołach, wysłuchaliśmy życzeń złożonych przez prezesa Zbigniewa Kabata. Następnie przybyli  przełamali się opłatkiem. W tym roku jednak brakowało jednego z Nas. W sierpniu odszedł od nas, na wieczną wędrówkę Nasz przyjaciel – Piotrek Wolszlegier. Upamiętniliśmy go oglądając w ciszy i zadumie przygotowaną przez Niego prezentację multimedialną o kampanii wrześniowej.

Później  wspólnie zasiedliśmy do stołów. Jednak zanim zdążyliśmy się posilić, prezes przeszedł do następnego punktu programu.  Wręczył członkom oraz przyjaciołom stowarzyszenia dyplomy uznania za dotychczasową działalność. Kiedy zaczęliśmy się delektować przygotowanymi ciastami mieliśmy możliwość podsumować dotychczasowe osiągnięcia. Na jednej ze ścian  wyświetlane były fotografie i filmy z ostatniego roku działalności stowarzyszenia . Pozwoliliśmy sobie także, zorganizować statyczną ekspozycję wyposażenia będącego własnością stowarzyszenia „HiP”.  Wśród eksponatów były: moździerz, karabin p-panc Ur, 2 granatniki oraz karabiny Mauser.

Na koniec nie można pominąć jednego z Naszych przyjaciół a dokładniej Pana Dariusz Goryński. To dzięki jego gościnności stowarzyszenie miało okazję spędzić  w rodzinnej atmosferze czas w restauracji „Pod Halabardami”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s