Odkopano 30 cm pocisk przeciwpancerny z okresu II wojny światowej


Gazeta PomorskaPolicjanci z Tucholi zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu z okresu II wojny światowej. Odkopany 30 centymetrowy pocisk przeciwpancerny został już zabezpieczony przez saperów.

Wczoraj (11.05) dyżurny tucholskiej komendy policji otrzymał informację, że w miejscowości Wysoka Wieś, podczas prac polowych został znaleziony niewybuch.

Znaleziono pocisk z drugiej wojny światowej

30 centymetrowej długości pocisk przeciwpancerny pochodził z okresu IIwojny światowej. Miejsce znaleziska zostało natychmiast zabezpieczone przez tucholskich policjantów. Do Wysokiej Wsi wezwano saperów z Chełmna, którzy zabezpieczyli odkopany niewybuch.

Wielokrotnie mówilismy o tym, że ziemia tucholska skrywa „zardzewiałą śmierć”. jak zachować się, kiedy podczas rodzinnego wypadu za miasto, do lasu odnajdziemy niebezpieczną powojenna pozostałość?

Zasada jest tylko jedna.

Pamiętajmy, aby nie dotykać takich niebezpiecznych znalezisk, nie przenosić ich i nie zabierać. Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch oznaczyć i jak najszybciej powiadomić policję.

Do tego tematu wkrótce powrócimy w osobnym tekście.

m.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s